Виховні заходи

ПРОТИДІЯ БУЛІНГУ

05.05.2023 

Булінг (цькування) – дії учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному чи сексуальному насильстві. Такі дії вчиняються стосовно дитини чи дитиною стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого може бути заподіяна шкода психічному чи фізичному здоров’ю потерпілого. Булінг може здійснюватись також із застосуванням засобів електронних комунікацій. 

ЮНІСЕФ визначає булінг (від анг. to bull – переслідувати) як небажану агресивну поведінку дітей шкільного віку, яка призводить до цькування дитини іншою дитиною чи групою дітей з метою приниження, залякування та демонстрації сили.









ТИЖДЕНЬ ПСИХОЛОГІЇ

21.04.2023     8 - А клас

Профорієнтація "Вибери свій шлях"

Вибір професії для кожної молодої людини - це вибір свого місця в житті, подальшого шляху навчання і праці. 

Під час заходу учні ознайомилися із поняттями" професія" та "спеціальність", класифікацією професій, перешкодами, які заважають школярам при виборі професії, обговорили правила вибору професії та фактори, через які приваблює та чи інша професія. Пройшли тестування.








20.04.2023     4 - В клас

"Добро починається з тебе"

МЕТА: розширити уявлення дітей про таке поняття моалі як доброта. Формувати уміння диференціювати ознаки доброго і злого. Розкрити переваги добра над злом. Сприяти усвідомленню того, що добро слід починати із себе. Розвивати критичне мислення, творчу увагу. Виховувати кращі людські якості. 








19.04.2023    4 - Б клас

"Іскорка доброти"

МЕТА: створити сприятливі  психологічні умови в класі, зміцнення міжособистісних стосунків між учнями, розвивання взаємопідтримки. 






СВЯТКУВАННЯ ВЕЛИКОДНЯ

Великдень 2023 - найголовніше свято у церковному календарі, присвячене воскресенню Ісуса Христа. Українці дуже люблять Великдень і готуються до нього наперед. Перед святом прибирають будинок, а у святковий вечір на стіл ставлять фарбовані курячі яйця та здобний паски.

Великдень - перехідне свято, дата якого залежить від місячного календаря, але він завжди відзначається в неділю. Перед Великоднем віруючі очищають тіло, дотримуючи суворий 50-денний Великий піст







Всесвітній день здоров’я

«Ми здорова нація»

Щороку 7 квітня люди в усьому світі відзначають це свято. Дата була обрана невипадково - 7 квітня 1948 почала свою діяльність Всесвітня організація здоров'я, яка проводить безліч досліджень і займається питаннями поліпшення якості життя населення планети. Незважаючи на те, що з часом люди навчилися берегти навколишнє середовище і ретельніше піклуватися про свій стан здоров'я, існує маса невирішених проблем, на які важливо звертати увагу.

Найголовніше в житті - бути фізично здоровим, щоб мати сили і енергію на досягнення заповітних висот. Я бажаю вам ніколи не хворіти, ніколи не піддаватися зневірі і ні серцем, ні душею не старіти. Бажаю, вести здоровий, правильний і рухливий спосіб життя, щоб воно завжди була активною, а в результаті яскравим, цікавим, насиченим і дуже щасливим.







Участь у Семінарі - практикумі 

"Селфхарм: причини і профілактика"

На думку фахівців від 10% до 20% молодих людей свідомо завдають собі шкоди. Таку шкоду називають самоушкодженням чи інакше – селфхармом.

Самоушкодження описують як поведінку, при якій той, хто завдає собі шкоди, таким чином шукає спосіб впоратися з тривожними думками та почуттями.

Самоушкодження зазвичай починається як спосіб послабити наростаючий тиск від важких думок і може дати тимчасове полегшення від емоційного болю, яку відчуває людина.

Але справа в тому,  що таке полегшення носить тимчасовий характер, оскільки не вирішує проблему, яка їх викликала.

Після йде почуття провини і сорому, і цикл повторюється.



Коли ми не висловлюємо свої емоції і не говоримо про те, що нас засмучує та злить, тиск може наростати і ставати нестерпним. Звернення цього на себе і використання свого тіла як спосіб висловити думки і почуття, які вони не можуть висловити вголос, і коли їх стає занадто багато – стає самоушкодженням.

Деякі з причин, які молоді люди називають тригерами або причинами, які призводять їх до самоушкодження, включають:

  • труднощі вдома
  • спори або проблеми з друзями
  • шкільний тиск
  • знущання
  • депресія
  • занепокоєння
  • низька самооцінка
  • переходи і зміни, такі як зміна школи
  • вживання алкоголю та наркотиків
  • Не бійтеся просити про допомогу!!!!!

    Говорити про свої почуття – не ознака слабкості. Це показує, що ви берете на себе відповідальність за своє благополуччя і робите те, що вам потрібно, щоб залишатися здоровим. Не завжди легко висловити свої почуття. Якщо ви не можете придумати одне слово, щоб описати почуття, використовуйте стільки, скільки вам потрібно, щоб проілюструвати, що ви відчуваєте.


15.02.2023

Відкритий виховний захід в 9-А класі
"Гендер. Дві половинки людства"
Проблема гендерного виховання хвилює сьогодні багатьох педагогів, психологів. Інтерес обумовлений тим, що сучасні вимоги індивідуального підходу до формування особистості не можуть ігнорувати гендерні особливості дитини, так як це біосоціокультурні характеристики. Сучасні пріоритети у вихованні хлопчиків і дівчаток полягають не в закріпленні жорстких стандартів маскулінності і фемінності, а у вивченні потенціалу партнерських взаємин між хлопчиками і дівчатками.





10.02.2023

Виховний захід "Безпечний інтернет"
З кожним новим поколінням підвищується рівень проникнення Інтернету в сім'ї. Сьогодні все більше дітей користується Інтернетом для спілкування, пошуку інформації, ігор, скачування мультимедійного контенту. З розширенням можливостей в онлайні зростають і ризики. Що може статися в реальному житті через безтурботну віртуальну поведінку? Чи знають про це діти? А батьки? Чи усвідомлюють необхідність навчання не просто використання Інтернету, але й можливостям уникнути небезпечних ситуацій?

10 золотих правил безпеки в Інтернеті

1. Нікому без дозволу батьків не давати особисту інформацію: домашню адресу, номер домашнього телефону, робочу адресу батьків, їхній номер телефону, назву й адресу школи.
2. Якщо знайдете якусь інформацію, що турбує вас, негайно сповістіть про це батьків.
3. Ніколи не погоджуватися на зустріч з людиною, з якою ви познайомилися в Інтернеті. Якщо все ж таки це необхідно, то спочатку потрібно спитати дозволу батьків, а зустріч повинна відбутися в громадському місці й у присутності батьків.
4. Не посилати свої фотографії чи іншу інформацію без дозволу батьків.
5. Не відповідати на невиховані і грубі листи. Якщо одержите такі листи не з вашої вини, то сповістіть про це батьків, нехай вони зв’яжуться з компанією, що надає послуги Інтернет.
6. Розробити з батьками правила користування Інтернетом. Особливо домовитися з ними про прийнятний час роботи в Інтернеті і сайти, до яких ви збираєтесь заходити.
7. Не заходити на аморальні сайти і не порушувати без згоди батьків ці правила.
8. Не давати нікому крім батьків свої паролі, навіть найближчим друзям.
9. Не робити протизаконних вчинків і речей в Інтернеті.
10. Не шкодити і не заважати іншим користувачам.






13.11.2022

Відкритий виховний захід педагога соціального
Ярмарок психологічних знахідок
"Соціально-педагогічний супровід внутрішньо переміщених осіб в умовах воєнного стану"





8 - А клас   Відкритий виховний захід

з профілактики Торгівлі людьми
"ЗАГРОЗА ХХІ століття"




6 - Б клас      Профілактика суїцидальних проявів в                                          учнівському середовищі

"Я+Я = МИ. ЖИТТЯ ЦЕ МИ"

Профілактика суїцидальних дій є комплексним завданням, виконання якого можливе за ефективної взаємодії різних прошарків суспільства, має бути забезпечено комплексним підходом та виробленням конкретної превентивної стратегії.

Особистісно-психологічною основою  суїцидальності неповнолітніх є депресивні розлади, насамперед імпульсивність, емоційна незрілість і нестійкість.
Імпульсивність дітей-суїцидентів проявляється в нездатності осмислювати, критично зважувати своє суїцидальне рішення, передбачати   наслідки свого вчинку, шукати несуїцидальні можливості ефективно захистити себе, свої інтереси. Підліток не може тривалий час обмірковувати прийняття рішення. Емоційна  нестійкість, нестриманість провокує різноманітні конфліктні ситуації. Емоційна незрілість підлітків як нерозвинене співпереживання-співчуття до страждань інших людей, відсутність самовідданої прихильності, любові, емоційний егоцентризм, а також сугестивність (навіювання) є важливою передумовою суїцидальності. Вона проявляється в тому, що неповнолітній некритично переносить у сферу свого  “Я” душевні переживання як реальних суїцидентів, так і героїв художніх творів, які  справили на нього сильне “привабливе” враження. У підлітків виражені здібності до самопереживання та співчуття, при цьому вони часто залежать від думки оточуючих.






7 - В  клас       Профілактика торгівлею людьми

                                  "Будь обачним"

Торгівля людьми – здійснення з метою експлуатації вербування, перевезення, передачі, приховування чи отримання людей шляхом погрози силою або її застосування чи інших форм примусу, викрадення, шахрайства, обману, зловживання владою чи вразливістю стану або шляхом підкупу у вигляді платежів чи вигод для одержання згоди особи, яка контролює іншу особу. Таке визначення торгівлі людьми дає ”Протокол з попередження торгівлі людьми, особливо жінками і дітьми”, який доповнює Конвенцію ООН про боротьбу з транснаціональною організованою злочинністю.

Торгівля людьми – це сукупність таких ознак

  • вербування;
  • перевезення;
  • передача;
  • продаж; 
  • усиновлення (удочеріння) у комерційних цілях, використання в порнобізнесі;
  • використання у військових конфліктах;
  • залучення до злочинної діяльності; 
  • трансплантація чи насильницьке донорство; 
  • примус до заняття проституцією; 
  • рабство і ситуації, подібні до рабства;
  • примусова праця;
  • залучення в боргову кабалу;
  • використання шантажу, погроз, насильства.

    Первинна соціальна профілактика торгівлі людьми – найбільш масова і неспецифічна. Її метою є формування активного, адаптивного, високофункціонального життєвого стилю, який забезпечує реалізацію прав, задоволення потреб та інтересів.








3 грудня - Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями

Щорічно 3 грудня Всесвітній день інвалідів нагадує суспільству про проблеми дітей з особливими потребами, привертає увагу до численної верстви населення, яка має вроджену чи набуту інвалідність і потребує постійної турботи та допомоги оточуючих.

Україна, як і всі цивілізовані країни з високою культурою людських відносин, до таких дітей ставиться, як до дітей з особливими потребами, які потребують додаткової уваги суспільства. Такі діти не називають себе інвалідами, вони не вимагають до себе жалю, для них важливе лише елементарне – можливість жити. Бути в суспільстві, самореалізуватися, мати доступ до гідної освіти

03.12.2021                 Розважальний захід

                                          "7 ПЛАНЕТ. ВРЯТУЙ ЧИСТОТУ"









16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЛЯ

Насильство в сім’ї — будь-які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування одного члена сім’ї по відношенню до іншого члена сім’ї, якщо ці дії порушують конституційні права і свободи члена сім’ї як людини та громадянина і наносять йому моральну шкоду, шкоду його фізичному чи психічному здоров’ю.

Насильство над дитиною — це дії, що приносять шкоду дитині з боку людей, на яких покладено догляд та опіку над ним. До нього відноситься фізичне насильство, занедбаність й нехтування потребами дитини.

Як правило більшість батьків, яких жорстоко карали в дитинстві, самі карають своїх дітей. Не кожен із батьків розуміє, що покарання це психологічна травма. Батьки часто можуть завдати дитині психологічної травми без злого умислу яка може створити проблеми в дорослому житті.

 4 - Б клас                "СКАЖЕМО НАСИЛЛЮ НІ !!!"








  3 - В клас                "СКАЖЕМО НАСИЛЛЮ НІ !!!"
















  3 - Б клас                "СКАЖЕМО НАСИЛЛЮ НІ !!!"










7-В клас            "КОЛО БЕЗПЕКИ"

 Жорстоке поводження з дітьми і зневага їхніми 

інтересами можуть мати різні види і форми, 

але їх наслідками завжди є серйозний збиток для здоров’я, 

розвитку і соціалізації дитини, нерідко й загроза її життю 

чи навіть є причиною смерті.

Відповідно до норм сімейного законодавства сама дитина, у разі порушення її прав та інтересів, може звернутися за їх захистом до поліції, соціальних служб, органу опіки та піклування, інших органів державної влади, органів місцевого самоврядування та громадських організацій, а у разі досягнення чотирнадцятиліття – безпосередньо до суду.

Проблема насильства над дітьми стосується кожного громадянина суспільства. Суспільство не повинно виявляти нерішучості у боротьбі з насильством над дітьми. Діти – це повноправні члени суспільства!

 







         ВИХОВАННЯ ГЕНДЕРНОЇ           КУЛЬТУРИ ТА РІВНОСТІ 

             "АБЕТКА РІВНОСТІ"  7-В клас

ҐЕНДЕРНЕ ВИХОВАННЯ (GENDER EDUCATION) – цілеспрямований і систематичний вплив на свідомість, почуття, поведінку вихованців з метою формування в них егалітарних цінностей, поваги до особистості, незалежно від статі, розвитку індивідуальних якостей і здібностей задля їх самореалізації, оволодіння навичками толерантної поведінки





ПРОФІЛАКТИКА ШКІДЛИВИХ ЗВИЧОК

"Це не для мене"
21.09.2021
6А 6Б класи













ПРОФІЛАКТИКА СУЇЦИДАЛЬНИХ ПРОЯВІВ

"Життя прекрасне....."
07.09.2021
7-В клас



24.11.2020

"Вік кримінальної відповідальності.
Закон.Покарання."
Учні 6 - В класу

23.10.2020р.

Квест - практичне заняття 
з педагогічним  колективом
"Заходи щодо протидії булінгу"
Захід проведений соціальним педагогом і заступником директора з ВР. Для класних керівників розроблені і надані пам"ятки - як побороти булінг- "Працюючи з булінгом"









Участь 

у національно-патріотичному квесті

"За здоровий спосіб життя!"

Наша команда "Патріот"




ВИХОВНИЙ ЗАХІД В 5Х КЛАСАХ

"Дружба між хлопчиками та дівчатками"
20.09.2020 р.







ВИХОВНИЙ ЗАХІД В 6 - В КЛАСІ

" Світ професій"
16.09.2020 р.





Рейд - урок 

робота з подолання дитячої безпритульності і бездоглядності.

15.09.2020 р.





Новий 2020 - 2021 навчальний рік



6 - А і 6 - Б класи

"Профілактика булінгу"
"Ми будемо добріші!!!"
09.09.2020









6 - А клас 

Профілактика булінгу

"Ми проти насилля"









5 - Б клас

Профілактика шкідливих звичок
"Ми - здорова нація!"










5 - А клас

Профілактика булінгу

"У світі емоцій"


Мета: Ознайомити учнів зі світом емоцій, вчити дітей керувати своїми емоціями. Вчити розпізнавати почуття під час спілкування з людьми.





7 - А клас

Профілактична робота з учнями. Арт-терапевтичні вправи.






Виховний захід у 5 ому класі  

на тему "Дружба"








Виховні заходи у 8х класах на  тему: "Моральне орієнтування"

Мета:  Формування  толерантної  свідомості  та створення позитивного настрою.  Виховання  активної життєвої позиції у кожного учня. Забезпечення емоційного комфорту.












Немає коментарів:

Дописати коментар

Головна сторінка

01.09.2023   1 вересня - це свято, яке з нетерпінням чекають усі школярі та студенти. Цей день - символ початку нового навчального року, нов...